თსუ იურიდიული ფაკულტეტის ევროპული კვლევების ინსტიტუტის (IES)
ინგლისურენოვანი სადოქტორო საგანმანათლებლო პროგრამის „ევროპისმცოდნეობა“ დოქტორანტ თათია დოლიძის სადისერტაციო ნაშრომის დაცვა გაიმართა 2024 წლის 19 ოქტომბერს, შაბათს, 14:00 საათზე თსუ ევროპული კვლევების ინსტიტუტის შუმანის აუდიტორიაში. სადისერტაციო ნაშრომის თემა: "Regionalization as the Pillar of the EU Foreign Policy: Exploring the EUʹs Policy Practices of Regionalization towards South Caucasus").
16/ოქტომბერი/2023
თსუ იურიდიული ფაკულტეტის ევროპული კვლევების ინსტიტუტის (IES) ინგლისურენოვანი სადოქტორო საგანმანათლებლო პროგრამის „ევროპისმცოდნეობა“ დოქტორანტ
აითან ჰაჯიევას სადისერტაციო ნაშრომის დაცვა გაიმართება
30 ოქტომბერს, ორშაბათს, 12:00 საათზე თსუ ევროპული კვლევების ინსტიტუტის შუმანის აუდიტორიაში.
23/აგვისტო/2023
ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი აცხადებს კონკურსს თსუ ევროპული კვლევების ინსტიტუტის სპეციალისტის (დირექტორის ტექნიკური ასისტენტი) პოზიციაზე.
07/აგვისტო/2023
ევროკავშირის მხარდაჭერით დაარსებული ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ევროპული კვლევების ინსტიტუტი აცხადებს მიღებას
2023–2024 სასწავლო წლისათვის ინგლისურენოვან ინტერდისციპლინურ სამაგისტრო პროგრამაზე "ევროპისმცოდნეობა", ევროპულ უნივერსიტეტებში მობილობის, ორმაგი ხარისხის სამაგისტრო პროგრამაში მონაწილეობის მიღების შესაძლებლობითა და საჯარო და კერძო სექტორებში სტაჟირების შეთავაზებით.